Wednesday, September 26, 2012

Kodune

Hei!

Siia pole ilmunud ühtegi kirjutist juba liiga pikka aega. Võibolla on tegu minu OM-i järgse kirjutamise motivatsiooni langusega seda teha, kuid minu arust pigem sellega, et pärast midagi nii suurejoonelist kribada jällegi sellest, kuidas ma Eestis merel käin ei tundu enam lihtsalt väga pingeline.

Igal juhul, nüüd on selleks viimane aeg, sest hooaeg on ju lõplikult läbi. Ei, see postitus ei saa olema hooaja kokkuvõte, sest siis ei jaksaks te seda ühe hurraaga ilmselt läbi lugeda. Võtke seda kui sissejuhatusena mitmeosalisse analüüsi, mille ma järgnevate nädalate jooksul mitmes osas väljutada kavatsen, umbes nii nagu paar aastat tagasi.

Pärast olümpiamänge on mu elu kulgenud hoopis teistsuguses rütmis kui tavaliselt. Pole hommikuti pool kaheksa tõusmist ja trenni jooksmist, et seejärel õigel ajal lõunat süüa ja järgmisesse trenni rutata. Ärkan enamasti siis kui uni ära läheb ja tegelen kõige muuga kui rutiinse treeninguga. Veidi aega võib see veel arvatavasti mõnus olla, kuid mõte trennist ajab mul vaikselt juba kõrvad kikki.

Vahepeal olen jõudnud võistelda ka kahel viimasel Eesti karikavõistluste etapil. Esimene neist oli Lohusalus, kuhu suutsin kohale meelitada ka selle aasta Suurbritannia meistri Alexi, kellega võistluse eelsel nädalal ka veidi trenni tegin. Võistlus ise läks suhteliselt rahulikult, esimesel päeval olin kahvatu, kuid pärast seda leidsin end võites viis järjestikust sõitu ja ühtlasi regati. Möödunud nädalavahetusel toimus aga viimane etapp, mis oli ühtlase Eesti MV-ks, võistluseks, millest ma pole erinevatel põhjustel saanud aastast 2009, mis ma selle viimati võitsin, osa võtta. Sellest tulenevalt olin loomulikult motiveeritud nüüd, kolm aastat hiljem, uuesti meistrikulla endale saamisest. Erinevalt Lohusalust läksin veidi võitluslikumalt peale ja võitsin terve nädalavahetuse jooksul puhunud vaiksetes tuultes algatuseks neli sõitu. Seejärel lasin end ehk veidi lõdvamaks ja viimases kahes sõidus ületasin sõidulõppu tähendava liini vastavalt teise ja kolmandana. Meistrikuld siiski kaelas ja Eesti karussellist puhaste paberite läbi käidud see aasta - kolm regatti, kolm võitu.

Ilus punkt tähtsale hooajale, nüüd keskendun mõnda aega koolile ja hoian enda sportlaslikke tuure veel paar nädalat madalatel pööretel, et seejärel juba järgmiseks neljaks aastaks pöörded põhja vajutada.

Ärge kaugele jookske, varsti hakkan hooaja kokkuvõtteid väljutama!


 
Pildid Eesti MV-st ja alumised Lohusalust. (Kõik EJL)

Karla

No comments: