Saturday, August 31, 2013

Arma-get-it-on!

Ehk siis minu väljavõte Armageddonist! Tõsi ta on, et tänane päev on üheti või isegi kaheti maailma lõpp - otsa saab minu pikaks veninud rahvusvaheline võistluspaus, mis ulatub juunikuisesse aega ja teisalt sai otsa Piritat hõlmanud suurejooneline Finni MM. Palju õnne meie koondisele, eriti esmakordselt MM-il kahekümne sekka murdnud Laurile, väga vinge! Veel vingem oli aga minule, siit kaugelt Iirimaalt jälgivale silmale kogu regati korraldus. Ma ei tea seda statistikat kui palju või vähe inimesi seda ERR-i live streami jälgis, aga mina olin igatahes oma võistluse ettevalmistuse kõrvalt igapäevaselt oma raali ette naelutatud, et vaadata, kuidas marginaalsetest tuuleoludest võeti välja maksimum ja suudeti ära veeretada välisvaatlejale 8 suurepärast sõitu. Uhke värk! Tahaks, et sama team nüüd laseri MM-i ka südameasjaks võtaks!

Meenutusi suvisest Tallinnast - vahemadal

Aga, pärast kiiret teema vahepõiget tagasi oma egoistlikkusse sportlasmaailma ja jutu juurde, mille point on üks - mina! Täna on tõesti osati Armageddon, sest sellist pikka ja uhket suve nagu sel aastal, pole ma ammu kogenud. Nüüd, kus homme algab selle aastane EM, esimene hooaja tähtsatest regattidest (naljakas mõelda, et Finni mehed tähistavad täna hooaja lõppu, mul sisuliselt homme see alles algab), saab mu ilus suvi otsa. Ja oh seda õnnistust! Ma olen seda päeva kaua oodanud ja kavatsen seda 100% nautida. Ma pole ammu võistluseks nii pikalt ja ilusti valmistuda saanud, eks näis, kas see olukord mängib mulle kasuks või hoopis kahjuks. Igatahes on mu enesetunne ärev ja olen seda tunnet sportlasena pikalt igatsenud. Kevadised üksteise otsa kuhjatud karikaetapid ei jäta endast pähe sellist jälge ega tekita ka sellist ärevust, seega tunnen seda tunnet vaata, et pärast OM-i esimest korda, päris pikk paus!

Paberil tundub mulle päris selge olevat, mida sel regatil eduks vaja on. Usun, et olen siin võimeline hästi sõitma, otseloomulikult juhul kui suudan pea selgena hoida, nendest põhimõtetest kinni hoida ja külma närvi säilitada. Enam pole õnneks muud jäänud kui koguda viimase jõuvarud, panna keha valmis, seejärel panna vaim valmis ja minna tulle, ehk siis Get It On!

Ilmselt sugugi mitte nii informatiivsena kui seda oli kodune Finni MM, aga meie tulemused ja muud jutud hakkavad ilmuma järgneval leheküljel: http://www.lasereuropeans2013.com/

Turist Iirimaa avarustes

Pöidlad pihku ja let the good times roll!
Karla

No comments: