Wednesday, October 9, 2013

Saku!

Hei!

Ma olen nüüd juba 4 päeva kodumaa avarustest eemal olnud ja usun, et on õige aeg siia esimene sissekanne teha, sest lisaks kõigele muule on esimene võistluspäev Euroopa champions liiga viimasest etapist juba samuti seljataga. Aga ma alustan kaugemalt..

Nii väga kui mulle ka kodus oma voodi, omad inimesed, asjad tuttavates kohtades ja kõik muu kodune mugavus ka ei meeldi, siis andke mulle andeks, aga kui kodus on vesi alla 10 kraadi ja õhk enamus päevadel sama ja siin saab käia t-särgi ja lühikeste pükstega, vesi on soe, purjetada saab väheste riietega ja ratast sõita üldse poolpaljalt, ilma buffide, mütside ja muu pornota, siis pole mul väga pikka mõtlemist, et kus mul hea olla on. Aga mugavus ja ilus ilm pole tegelikult üldse see, milleks me siia Prantsusmaa avarustesse, La Rochelle-i tulnud oleme.

Osati on selle põhjuseks mainitud Eurochampionsi viimane etapp, kuid isiklikust vaatevinklist on tegu siiski pigem treeninguga eelseisvaks MM-iks. Hea, kvaliteettreeninguga peaks lisama! Punt on end pärast EM-i jälle kokku ajanud ja rahvast on, mitte üleliia palju, aga piisavalt, mingi 60-midagi. Regatieelsed treeningud on läinud väga hästi. Sellele tuimale külmal Tallinna lahel üksi nühkimisele vahelduseks sain proovida kätt oma konkurentide vastu, mis tekitas minus sama tunde, mida 13-aastane poiss tunneb kui ta tütarlapsega kinno läheb ja pead vaevab, et kas võtta käest kinni või mitte - nii põnev! Olin selle raske kolme kodus veedetud nädalaga peaaegu unustanud kui lõbus ja huvitav see minu viljeletud sport võib olla.

Minu "ihana fiilis" ja mõnus flow (kulg) kandus üle ka tänasesse, esimesse võistluspäeva, kuid kahjuks ei tahtnud ilmataat sellest osa saada ja vajutas korralikult pidurit. Ootasime kaldal kuni kella neljani, mis ajaks oli tõusnud mõnus merebriisike, mis ilmselt tipnes kusagil 6-7m/s kandis. Väga mõnusad tingimused, koostöös kuni 30m/min tuulega peaaegu samast suunast hoovusega tähendasid, et ees ootavad paar meeldivalt huvitavat sõitu. Kõik oli nagu tip-top, kodusest lihvimisest on kasu olnud rohkem kui osanuks arvata. Olin kiire, seda nii krüssus, taganttuules ja isegi bakstaagis. Ainuke mure oli see, et ma olin vahepeal nagu see härra sealt Saku reklaamist, kes vahepeal pehmoks muutub. Kahjuks aga pole merel mulle kedagi kalaga vastu vahtimist virutamas, seega pean ma oma pehmosusest ise üle saama. Esimene sõit tegin kerge valearvestuse ja lootuses kohe stardist kõigil vasaku halsiga eest läbi kihutada lõpetasin hoopis 27ndas reas, no bueno! Polnud hullu, edasine sõit oli ülesmäge rühkimine, kuid imesin tänu heale kiirusele 5nda koha välja. Teises sõidus läks start asjalikumalt, kuid ühe üles leitud vaikusekoha järel olin üleval ikka mingi 8-10, lootsin paremat! Tegin hea allatuule ja all olin 4. Teist korda üles tulin järjekordse nurgelise krüssu järel viiendana, et siis taganttuules jälle kiire olla ja 3ndaks tõusta. AGA! Siis oli aeg selles sõidu pehmo-momendiks, kus vahetult enne alumist märki kohavõitluses oli vaja 3ndat kohta kindlustades hoopis ümber käia. Finišis kuues..

Seega, iseenesest midagi katki pole, esimene päev kirjas, kokku on mu kohaks 9 ja paanikaks põhjust pole. Kõik liigub vähemalt praeguse nägemuse järgi õiges suunas. Olen suutnud mõnes aspektis veidi areneda, mis valmistab heameelt. Homme üritan need totakad kollanoka vead jätta kaldale ja merele võtta ainult head otsused kaasa, vaatame, mis siis saab!

Olge viisakad!
Karla

No comments: