Saturday, June 8, 2013

Weybizza

Hei!


Kes Facebooki sportlaslehel silma on peal hoidnud teavad, et olenemata blogipostituste hõredale ilmumisele on Hollandi Eurosafi regatt läbi saanud. Mina jõudsin isegi 6 päeva kodumaa soojust ja luksust nautida ja nüüd olen omadega hoopis Inglismaal, kohas, kus eelmine aasta purjetasin olümpiaregatil - Weymouth. Siinne regatt on eelviimaseks võistluseks minu kevad-suvisele hooajale. Järgneb veel Kieli regatt Saksmaal ja siis saab hakata valmistuma tähtsateks sügisel toimuvateks eventideks, EM ja MM.

Aga nüüd asja juurde. Saabusin Weymouthisse tegelikult juba esmaspäeval, kuid midagi väga ulmelist ja erakordset juhtunud ei ole, seega ei hakanud trükimusta raiskama. Nüüd aga tunnen, et selleks on õige aeg, sest aeg on möödunud jälle kiiremini kui Baari-Madiste, Nõia-Intsude ja muude loomade 15 sekundit kuulsust - homme algab võistlus! Saabusin siia nii palju varem eesmärgiga teha maailmatasemel grupiga trenni, midagi, millest kodus saab ainult unistada. Nii ma siis olengi käinud esmaspäevast saati merel ja tegelenud rattasõiduga. Trennid on olnud küll produktiivsed, kuid keskendus on enamasti olnud kiirusel ja olen saanud teada seda, et ma olen kiire. Kahjuks või õnneks teadsin ma seda juba enne, seega võibolla veidi tunnen, treeningutel oleks võinud võistlussituatsioone vähe rohkem harjutada.

Pikalt ei pea ma neid situatsioone samas ootama, sest nagu juba mainitud, homme algab võistlus. Tegu on väga erineva Sail For Gold Regattaga kui ma harjunud olen. Esiteks on meid treeningutel saatnud pigem vaiksemad tuuled ja pilvitu taevas - midagi, millest mina pole isegi unistada osanud Inglismaal. Teiseks on regatt pärast olümpiamänge kõvasti kokku kuivanud. Inimestel puudub huvi nii kaugesse Euroopa otsa viiepäevase regati nimel sõita (mina õnneks sain paadi siit ja lendasin). See tähendab, et paadipark on võrdlemisi tühi ja atmosfäär pole pooltki nii elev kui tavaliselt. Autodega saab sõita põhimõtteliselt boatparki sisse erinevalt eelmistest aastatest, kus oli keeruline kõrvalseisvates parklates ruumi leida. Mis veel minu jaoks huvitav tundus on see, et olümpiarõngad on nad veest ära korjanud. Ma ei tea, kas nad polegi uhked selle üle, et need siin toimusid või milles asi. Minu arust vähe imelik. Kodus, Pirital vee peale minnes sõidan küll hea meelega rõngastest mööda ja vaatan nende poole mõttega, et siin toimus olümpiaregatt. Igal juhul, mul on paat mõõdetud, tip top ja asjad valmis.

Minu suureks õnneks ei ole fakt, et pingutan 2016 Rio olümpia supertulemuse nimel tööd teha ka teistele märkamatuks jäänud. Nii on minu toetajateringi lisandunud AS Nordecon ja Saint-Gobain Weber Ehitustooted AS. Samuti jätkub minu koostöö Catweesiga, kes aitab mind koduse transpordi - auto osas. Miljon tänu teile, ilma teie poolse toeta poleks kõik need minu võistlused võimalikud!


Lõpetuseks: vahele jäi siin Weymouthis ka mu sünnipäev ja lõin kokku sellise statistika, et viimased 3 minu sünnipäevadest on möödunud Weymouthi Hiinapärases toidukohas ja viimased 4-5 võistlustel olles. Ma loodan, et kunagi tuleb päev, kus viibin sel päeval ka kodumaa pinnal ja ei tegele võistlemisega. Sel korral oli samas vist tegu esimese sünnipäevaga kus ma kooki üldse ei söönud. Tavaliselt on ikka eestlasi siin rohkem olnud, see kord pole kellegagi tähistada. Päeva naelaks jäi golfirajal löödud birdie.

Olge mõnusad seal soojas kodus,
Karla


No comments: