Monday, December 21, 2015

Laager

Hei!

Rio treeninglaager tiksub omi viimaseid tunde. Varsti, tegelikult küll alles umbes 7-8h pärast, on aeg seada suund lennujaama poole, et teha seda nagu Eestimaised reklaamid sellel kõige pimedamal kuul ikka kilkavad - jõuluks koju!

Laager ise oli super. Poleks nii head ausalt öeldes osanud lootagi, sest tavaliselt satub purjetajana ikka mingeid viperusi, mida ei oska planeerida, mis röövivad aega ja lõhuvad rutiini. Sel korral läks kõik aga jube meeldivalt ja valutult, saime keskenduda tööle ja õppimisele. Fakt, et Rio veed on keerulised, on juba kõigile selge, aga mida selles keerukuses otsida, mida kõrvale heita, millele tähelepanu pöörata ja mille mõistmisest sootuks loobuda - need on minu jaoks teemad, milles tahan selgust saada ja usun, et selle kahe nädalaga sai pilt palju selgemaks. Rõõmsaks teeb loomulikult ka veel fakt, et kõik päevad, kus tahtsime merele minna, oli ka tuult ja ükski päev ilma tõttu tegemata ei jäänud.

Kuna aega oli siin mandril sel korral vähe, siis pakkisime kogu laagri väga kompaktselt nii, et tegelikult ei tulnud maandumisest kuni eilseni mitte ühtegi vaba päeva, mis oli nii minule, kes ma tahtsin veel jätkata füüsiliste treeningutega, kui ka Reinule väga koormavaks. Eile ja täna on selline tunne nagu oleks maandunud vatti täis topitud vanni, keha on väsinud, kuid vaim üllatavalt koostööaldis, sest positiivset oli tõesti palju. Ma ehk ei oska seda nii ilusti läbi sõnade edasi anda kui peaks, sest kui laagri lõpul toimunud regati tulemusi vaadata, siis lõpetasin ma 26nda kohaga, 18nda riigina, mis pole kindlasti see, mida pöidlahoidjana olümpiavetel 9 kuud enne tippsündmust näha tahaks. Reaalsus on aga hoopis selline, et järjekordselt, nii halvasti kui see ka ei kõla, siis resultaat oli minu jaoks kategooriasse "couldn't care less". Hea tulemuse tarvis oleks vaja enne paari vaba päeva, et olla nii füüsiliselt kui vaimselt valmis ja puhanud. Otsustasime teise tee kasuks ja usun, et pikas perspektiivis viib see tee meid kaugemale kui Brasiilia karikaetapi au ja kuulsus.

Seda kõike silmas pidades on muidugi tõsi, et lisaks Rio keerukusele on mul ka tehnilisest aspektist tippvormini veel pikk maa minna. Teen vigu, mis kvalifitseeruvad optimisti purjetaja kategooriasse ja nendega maailma tippude vastu kaugele ei jõua. Kui suudan sõidu läbida ilma suuremate ämbriteta, siis on kohad nagu 5 ja 6, mis sel regatil jäid mu parimateks minu jaoks normaalsus, kui aga komistan mõne apsaka otsa - mida oli praegu palju - siis on kohad seal, kus nad olid...

Suures pildis on minu jaoks mäng praegu sellises staadiumis, et vahelduseks ei ürita ma leiutada jalgratast, vaid saada oma vana ratta jooksud kaheksast vabaks ja käiguvahetajad vahetama, keti õlitatud, pidurid pidurdama ja sadula õigele kõrgusele. Siis saab hakata Tour de France-i ka sõitma, olgu ta siis nagu Saaremaa velotuur või ikkagi Le Tour (spordiuudiste lugejatele reference).

Elulises aspektis on Niteroi, linnaosa, kus me sel korral peatume võrreldes Rio de Janeiro linnaga täiesti teine koht. Siin ei tekita õhtupimeduses õue minek minus mitte mingit kõhedust, inimesed on superviisakad, abivalmid ja sõbralikud. Kahe siin oldud nädala jooksul tekkisid jõusaalis juba omad sõbrad, liikluses on võimalik ratast kasutada ilma, et peaks kiirabiauto igaks juhuks endale seljataha palkama, et ta kohe valmis oleks. See kõik tekitab ainult positiivset meeleolu ja ausalt öeldes olgugi, et on jõuluaeg, hingetõmbehetk ja perega veetmise periood, siis mõtlen juba sellele, et paari kuu pärast saan siia veel laagrisse tulla ja suunurgad tõusevad üles.

Ma ei tee seda ilmselt piisavalt tihti, kuid pean endiselt rõhutama, et kõik see ettevalmistus ei oleks võimalik ilma minu kallite toetajateta! Aitäh teile, mõtlesin Teie peale siin igal hommikul kui kaatri taga pukseerides merele lohisesin, teete võimalikuks võimatu, astuda sammu suurriikidega, kelle ettevalmistuseks määratud summad on (nagu selles laagris osade riikidega juttu oli) sadades kordades suuremad kui meil! Lööme neid töökuse ja kavalusega! Aitäh Matek ja BCS, kes on mind aidanud ajast, kus olin noor ja lootust andev poiss. Aitäh Lasita aken, Starter, Nordecon, Weber Saint-Gobain, Maru ja Catwees pikaajalise ja vankumatu usu eest minu toimetustesse. Suur tänu Autostrada, kes on minu meeskonna üks noorimaid liikmeid, kuid vastutab minu koduse ajasäästu ja mugavuse eest väga suuresti. Samuti Tradehouse, kes eraldas mulle noorsportlase stipendiumi. Ja lisaks veel kõik abilised, ilma kelleta jääks aega treeninguteks kõvasti vähem või oleksid nad palju ebakvaliteetsemad - aitäh Reval Cafe, Myfitness, SiSEstonia, Jakari Marine, Hawaii Express ja paljud teised, kes mulle pöialt hoiavad!

Ilusat jõulu teile,
Karla

11 comments:

HENRIETTA FERNANDO said...

AIZDEVUMA PIEDĀVĀJUMS !!!
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka misis Henrietta Fernando, cienījama
privātu aizdevumu aizdevējs ir atvērusi finanšu iespēju visiem, kam vajadzīga nekādu finansiālu palīdzību. Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai jums ir nepieciešama kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir pagriezts pa bankām un citām finanšu iestādēm? Redzēt ne tālāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas. Mēs dodam aizdevumus ar procentu likmi 2%, cilvēkiem, uzņēmumiem un sabiedrību, kas skaidrā un saprotamā veidā, noteikumus un nosacījumus.

Rakstiet mums uz: (henriettafernandoloanfirm@gmail.com)

Oliver Jones said...


Someone necessarily lend a hand to make significantly posts I might state. This is the first time I frequented your web page and up to now? I amazed with the research you made to create this actual post amazing. Great process! gmail login email

Unknown said...


Hey there would you mind letting me know which webhost you're using? I've loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good web hosting provider at a honest price? Kudos, I appreciate it! hotmail email sign in

Jack allison said...

It's such meaningful content. So nice words you are saying . I feel so glad to read it. I suggest that people read it once. It's really helpful. And also check out how to apply for an urgent business visa to India for the foreigners who want to visit urgent in India for the purpose of business meeting, startup, seminar, sale/purchase etc.

kenyan evisa said...

Nicely written article. Thank you for this. The international tourist who wish to travel to Kenya should apply for kenyan evisa application online. Applying online saves time and provide you the best services where you can check the Kenya visa documents requirement and other information very easily.

Indian visa fees said...

Wow.. Very informative article.. Indian visa fees depend on your nationality and your visa type. You can pay for the Indian tourist visa fee securely. You don't need to worry about losing your information.

Victor said...

Thankyou Man . The work done by you on this blog is really very great. I am impressed with the way you write. The Vietnam government website visa is a really very helpful website . The 1st time I visited this website I was completely stuffed. My experience on this website is very good . This website makes my Vietnam journey more eassy and fantastic.

Azerbaijan e visa requirements said...

Reading your post felt like wandering through the corridors of my own mind, each paragraph echoing thoughts I've wrestled with silently. Your words are a comforting embrace, validating the complexities of our shared human experience. It's refreshing to stumble upon a piece so beautifully authentic, where vulnerability dances gracefully with insight. Thank you for crafting this oasis of introspection amidst the chaos of the digital world. I eagerly anticipate more soul-stirring journeys through your writing. Keep shining your light.

Cameroon visa application form online said...

Wow, what an enthralling read! Your take on the topic is invigorating and effortlessly engaging. I admire how you demystify intricate ideas for a broader audience. The visuals and examples you provided enhance the depth of the post. Your writing strikes the perfect balance between compelling and educational. Appreciate the high-quality content—your effort shines through. Looking forward to your next post!

Is a Mexico tourist visa easy to get? said...

I was really impressed by this post. You managed to explain a complicated subject in a very relatable way. The discussion on balancing personal growth with work responsibilities was particularly relevant to me. The practical tips you provided on time management and self-care were invaluable. This post is a wonderful reminder that true success requires a balanced approach to life. I’m looking forward to more of your insightful posts. Keep up the great work.

How can I get a visit visa from Saudi Arabia to Australia? said...

What a gem of a post! Your ability to make difficult subjects easy to understand is truly commendable. The practical advice you've provided is like a treasure trove for anyone seeking improvement. I found myself nodding along with every point you made. Thanks for being such a reliable source of insightful content.